Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KÜÇÜK AMA DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLECEK EYLEMLER – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Endüstri Devrimiyle birlikte toplum ekonomik anlamda gelişme gösterirken bir taraftan da bu orantısız hızlı gelişme, çevre tahribatına ve toplum üzerinde olumsuz etkiler yaratmıştır. Bu olumsuz etkileri azalmak ve bir önlem olarak sürdürülebilirlik kavramı ortaya çıkmıştır. Sürdürebilirlik kavramı günümüzde dünyamızı derinden etkileyen güncel bir konu olmaya devam etmektedir. Endüstri devrimiyle başlayan teknolojik gelişmeler, günümüzde insan hayatının kalitesini artırırken, tüketimin artmasına ve dünya üzerinde sınırlı olan kaynakların yok edilmesine sebep olmaktadır. Tüketim çılgınlığının yaşandığı günümüzde dünyamızın geleceği için, toplumun her kesiminden, her meslek alanında aktif olarak çalışan insanların, toplumun bilinçlendirilmesinde ve sürdürülebilir gelişim için katkıda bulunması gerekir. Tüketim ürünlerinin çevreye verdiği zararların arttığı günümüzde; bu bilinçsizce tüketimin en önemli sebebi reklam sektörüdür. Bu dönemde, reklam sektöründe aktif olarak çalışan tasarımcıların sorumluluklarının sorgulandığı bir süreç yaşanmaktadır. Bu çalışmada, grafik tasarım alanının sürdürülebilirlik açısından hem soruna hem de çözümüne olan katkılarının ne olabileceği konusu üzerinde değerlendirilmeler yapılmıştır.

Keywords
Sürdürülebilirlik, Tasarım, Grafik Tasarım

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri