Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


İÇ MİMARİ MOBİLYA ÜRETİMİ İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR VE EKOLOJİK MALZEMELER
Son yıllarda, Dünya nüfusunun hızla artması, doğal kaynakların azalması ve olumsuz çevresel etkiler, ürün tasarımında ve üretimde birçok yeni yaklaşımların doğmasına neden olmuştur. Çevre ve insan sağlığı üzerinde ortaya çıkan olumsuz etkiler, birçok sektörde olduğu gibi iç mimari ve mobilya endüstrisinde de sürdürülebilirlik kavramının görünürlüğünü arttırmıştır. Bu durumda, mobilya endüstrisinde çevresel nedenlerden dolayı doğal malzeme kaynaklarının etkin ve verimli kullanımını sağlaması için, sürdürülebilirliğin malzeme sürecine dahil edilmesi önem taşımaktadır. Malzeme seçimi yeşil tasarım ve üretim uygulamalarının ilk adımlarından birisidir, bu nedenle çevre dostu malzeme seçimi, ekolojik ve sürdürülebilir üretimde anahtar bir rol oynar. Bu çalışmada mobilya ve sürdürülebilirlik kavramlarının tanımlarından sonra, iç mimaride kullanılan mobilyalar için bazı sürdürülebilir ve ekolojik malzemelerin kullanımı değerlendirilmektedir.

Keywords
iç mimari, sürdürülebilirlik, sürdürülebilir mobilya, ekolojik malzeme

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri