Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TÜRKİYE’DE YATIRIM BANKACILIĞI: TSKB ÖRNEĞİ
Küreselleşmenin etkisiyle kendilerini sürekli olarak geliştiren finansal piyasalar, faaliyetlerini yenileyerek/geliştirerek varlıklarını sürdürmektedirler. Kalkınma ve Yatırım Bankaları içerisinde kuruluşu 1950 yılında ve ilk olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası işlev alanlarını sürekli genişletmekte ve finansal sistem içerisindeki rolünü artırmaktadır. Şirketlerin halka açılması, birleşmeleri, satın alma işlemlerini içeren kurumsal finansmanı önemseyen TSKB, ekonomiye artan oranda kaynak sağlamayı ve müşterilerine en uygun finansman olanaklarını sunmayı hedeflemektedir. Çalışmanın amacı, ekonomik büyümede önemli bir yeri olan Kalkınma ve Yatırım Bankalarından biri olan TSKB’nin faaliyetlerini, oluşumunu ve işleyişini incelemektir. Çalışma, TSKB hakkında çok fazla araştırma yapılmamış olması ve aktif yapısının ticari bankalardan ayrışması sebebi ile önem taşımaktadır. Çalışmada yöntem olarak literatür taramasına yer verilmekte olup, konu ile ilgili bilimsel kaynaklardan faydalanılmıştır. Mevduat bankalarına göre çok ön plana çıkmayan TSKB’nin Türkiye’nin finansal sisteminde etkin ve etkili bir kuruluş olduğu sonucuna varılmıştır.

Keywords
Yatırım Bankacılığı, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası (TSKB), Türkiye

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri