Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


EŞLERİ DİN GÖREVLİSİ OLAN KADINLARIN PSİKO-SOSYAL SORUNLARI
Yirminci yüzyılın son çeyreğinden bu yana, şehirleşme yaşam şekli ile birlikte, boşanma, parçalanmış aileler, evlilik dışı ilişkiler, cinsiyet rollerinin değişmesi gibi sorunlar orta çıkmıştır. Toplumun temel yapı taşı olan aile ile ilgili bu sorunlar, ne yazık ki, gerek bireysel gerek ailevi yaşantısıyla topluma rol-model olacak olan din görevlilerine ve ailelerine yansımıştır. Bu da ailevi sorunları olan din görevlisi profilini meydana getirmiş, böylece din görevlisinin mesleki başarısı da olumsuz etkilenmiştir. Din görevlisi, eğer çeşitli sorunları olan bir eşe sahip ise, bu onun gerek aile hayatını gerekse iş hayatını olumsuz etkileyecek; motivasyonu düşecek, çalışma isteği azalacaktır. Ancak sağlıklı bir eş ve aile ortamına sahip olan bireyde, durum tam tersi olacak ve mesleki yaşamında daha başarılı ve verimli olacaktır. Bu çalışmada din görevlilerinin başarısını artırmak adına, onların huzurlu bir aile ortamına sahip olmaları için Karadeniz Bölgesinde yer alan çeşitli il, ilçe merkezi ve köyde görev yapan din görevlilerinin eşleri ile yapılan mülakatlar yapılmış ve psikolojik ve sosyolojik olarak var olan sorunlarını tespit edilerek, bu sorunların çözümü yönünde öneriler sunulmuştur.

Keywords
Anahtar Kelimeler: Din görevlisi, aile, eş, psiko-sosyal sorunlar

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri