Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


THESSALONIKI SURRENDER IN BALKAN WARS
Therearewars in thehistory of theOttomanEmpirewhicharebreakingpoints, one of which is the Balkan Wars. The Balkan warshavemanyreasons: thesupport of the Great Powers in the Balkan rebellions, thePanslavismpolicy of Russia, Bulgaria’sthedream of the Great Bulgaria, theweakness of theOttomanState. Withallthesereasonsthedefeat of theOttomanEmpire is inevitable. Forthe Balkan Wars, theterm “Balkan Defeat” is used. Wedon'tliketo talk aboutthe Balkan warsbecause of themilitaryandpoliticalmistakes. One of thesemistakes is thesurrender of Thessaloniki, an important port city. TogetherwiththeMonastery, Thessaloniki, whichcould not sharethecradle of freedom, alsocompetedtosurrendertheirselvestotheenemies. Inthispaper, thetacticalstrategicmistakesmade in thesurrender of Thessalonikiandtheattitude of Hasan Tahsin Pashawho has no problem in give in thecitywill be discussed.

Keywords
Thessaloniki surrender in Balkan wars


Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri