Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


ACCORDİNG TO DİVANÜ LÜGAT-İT-TÜRK TURKİSH CLOTHİNG CULTURE
It is knowthat Divan ü Lügat-it- Türk writtenby Kaşgarlı Madmutwaswrittenbetween 1068 and 1027. WorkTurkish’ ıslam has a newera of acceptanceand a periodınwhich the culturalinfluences of thaterahevebeguntoappear. Kaşgarlı Mahmud has manyTurkictribesand his peasants, he collected his workafter he had collected a lot of notes. The factthatsuchalot of wordsrelatedtoTurkishclothing is found in the workindicates the levelreachedby the accumulatin of Turkishcultureand the culture of clothing. The words in the Divanwereexamined in the form of fabrictextilesandclothing as main headingsandsubheadingsundertheseheadings. Wovenfabrics, yarnsandfabricsused in the production ofrawmeterialsused in theproduction of rope, yarnandyarnvarieties, fabrictype, while in the form of clothes, women’sscarvesandornaments, men’sdress, clothingandmaterialsused in wars, related general terms.

Keywords
Clothing and Ornament, Men’s and Women’s Clothing, Turkish Culture


Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri