Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MEHMET GÖKOĞLU ESERLERİ ÜZERİNE BİR İNCELEME
İletişim iki ya da daha fazla kişi arasındaki duygu ve düşünce iletimi yoluyla gerçekleşen bir süreçtir. Bilindiği gibi insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, kendini ifade edebilme yeteneğidir. Kişinin kendini ifade edebilmesi yani düşüncelerini karşısındakine aktarabilmesi de eğitim ve kültürle olmaktadır. Burada devreye sanatta girmektedir. Bir iletişim aracı olarak sanat, insanoğlunun kendini ifade edebilmesinde, içsel düşüncelerini aktarabilmesinde önemli bir rolü üstlenmiştir. Bir iletişimde olması gereken bütün göstergeler, işaretler, semboller, sesler, beden hareketleri vb. leri. Sanatın en temel elemanları arasında kullanılmaktadır. Ayrıca bir iletişim aracı olarak sanat, hem işitsel hem de görsel olarak karşımızdakine anlatmak istediğimiz her şeyi anlatmamızda bize yardımcı olmaktadır. Bu anlamda günümüz sanatçıları da kendi toplumlarındaki insanlarla bir iletişim içerisindedir Makalemize konu olan Mehmet GÖKOĞLU ’da kendini ifade ederken bu iletişim araçlarıyla pek çok mesajı da bizlere vermektedir. Bu çalışmamızda sanatçı Gökoğlu’nun sekiz eserini analiz edip yorumlamaya çalışacağız.

Keywords
İletişim, Sanat, Renk, Mehmet Gökoğlu.

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri