Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AZERBAYCAN DEMOKRATİK CUMHURİYETİNİN İLAN OLUNDUĞU GÜNE KADARKİ TARİHE BAKIŞ
1918 ci yıl 28 mayısta Azerbeycan’ın bağımsızlığını beyan eden İstiklal beyannamesi kabul edildi. Varlığının ilk günlerinden beri halk hakimiyeti ve insanların eşitliği prensiplerine dayanan Azerbeycan Halk Cumhuriyeti bütün ülke vatandaşlarına aynı haklar vererek ırk, milliyet, din, sınıf berabersizliği aradan kaldırdı. Cumhuriyet parlamentosunun bir buçuk yıllık faaliyyeti boyunca kabul etdiği kanunlar milli devletin bağımsızlığının güclendirilmesine, siyasi ve iktisadi gelişime, kültür ve eğitim alanlarında süratli irelileyişe sebep oldu. Azerbaycan halkının tarihinin şanlı sayfalarından birisi, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin ve onun yasama organı olup, sadece 23 aylık ömür süren Azerbaycan’ın ilk parlamentosunun tarihidir. Bu muhteşem başarıya karşı her türlü iftiralarla Azerbaycan’ın bağımsızlığını ve özgür devlet isteğini beşiğinde boğmak amacı ile halkın hafızasından silmeğe çalışmışlardır. Yalnız 70 yıl aradan sonra Azerbaycan halkı Demokratik Cumhuriyetin gerçek amacını, örnek olacak devlet kuruluşunu oluşturan aydınlarımızın , önderlerimizin istekleri, bu yoldaki çabaları ve arzuları hakkındaki asıl hakikati öğrenmeye muvaffak olmuşlardır.

Keywords
Azerbaycan, cumhuriyetçilik, milliyetçilik, özgürlük, vatan.

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri