Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KREDİ KARTLARININ AKILCI KULLANIMINDA KİŞİSEL TUTUM VE ÖZELLİKLERİN ROLÜ
Kredi kartları hayatın vazgeçilmez ödeme araçlarındandır. Bireyler ve ekonomi için kredi kartları akılcı kullanıldığında yararlı akılcı kullanılmadığında ise zararlıdır. Bu çalışmanın amacı, kredi kartlarının akılcı kullanımını etkileyen kişisel tutum ve özellikleri belirlemektir. Çalışma Tokat ili kent merkezinde, kamu kurumlarında çalışan personel sayısı ile sınırlandırılmıştır. Çalışmanın verileri yüz yüze görüşme tekniğiyle 368 kamu çalışanından derlenmiştir. Araştırmada, açımlayıcı faktör, regresyon ve varyans analizi yapılmıştır. Kredi kartlarına duyulan güven arttıkça, kredi kartları daha rasyonel kullanılmaktadır. Kredi kartsız harcama alışkanlıkları kredi kartının rasyonel kullanımını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca, gelir düzeyi arttıkça kredi kartları rasyonel kullanılmamaktadır.

Keywords
kamu çalışanları, kredi kartları, akılcı davranış, regresyon analizi

Advanced Search


Announcements

  EYLÜL 2018

  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri